Naše hospodářství


I naše stavení má své hospodářství. To zahrnuje pět oveček a dvě kozy. Dále bandu slepic a dvě husy. Máme své pole s bramborami a řepou. Pěstujeme si rajčata, okurky, papriky, salát, jahody, ředkvičky a nebo slunečnice. Nechybí bylinková zahrádka. Hodně pyšní jsme na náš ovocný sad. Roste zde ořešák, jabloně, hruška, třešně, švestky a slívy. Z plodů vyrábíme naše marmelády. 

Aktuálně u nás můžete vyzkoušet …..

Med z pampelišky

Protože nepatříme mezi milovníky anglických trávníků, urodily se nám letos hromady pampelišek. Ty jsme v pravé poledne sesbírali a připravili tak pro Vás  domácí pampeliškový med. Obliba tohoto sladkého sirupu s vůní karamelu a letní louky trvá již staletí. Základ má pampeliškových květech, cukru, meduňce s kapkou citronu a vodě.

Ovečky

Marilyn s Klaksonem. Naše živé sekačky na trávu narozené v lednu roku 2017. Byť jsou obě hodné holky, Klakson je určitě větší feministka.

Bylinková zahrádka

Bazalka proti nervozitě. Libeček zelené maggi.Majoránka  na uklidnění do koupele. Pažitka na chleba s tvarohem. Máta do limonády. Meduňka do čaje na spaní. Šalvěj na kašel a rýmu. Rozmarýn symbol lásky a manželství…

Těstoviny

Nově jsme rozjeli výrobu našich těstovin.